Співробітники «Газпрому», які обслуговують російські газопроводи «Північний потік» і «Турецький потік», практично в повному складі минулого року покинули Євросоюз.
Про це пише The Moscow Times з посиланням на низку співробітників компанії.
Двоє співробітників розповіли, що їдуть до Туреччини, де компанія має намір створити газовий хаб.
Співробітники «Газпрому» торік спішно вчили турецьку мову, у компанії запустили групи з мовними курсами. Наприкінці року співробітники підбирали в Стамбулі квартири для проживання, перевозили речі та сім’ї.
З Європи виїжджають не тільки громадяни Росії, а й жителі країн Євросоюзу, які працювали на «Газпром».
Як пише видання, минулого року співробітники «Газпрому» допомагали ліквідовувати наслідки вибуху газопроводу «Північний потік» (багато європейських компаній відмовилися брати участь у ліквідації наслідків через санкції) і продовжували вести операційний бізнес по «Турецькому потоку» через голландську компанію. Але робота ускладнилася через санкції проти керівництва європейських компаній і самих компаній.
«Газпром» також втратив компанії в Німеччині (Securing Energy for Europe GmbH) і Великій Британії (Gazprom Marketing & Trading), а їхні активи були націоналізовані. Минулого року монополія ліквідувала дві нідерландські компанії: Gazprom Sakhalin Holdings B.V. і Gazprom Finance B.V. Перша володіла часткою «Газпрому» в операторі проєкту «Сахалін-2».
Обидві структури давали змогу, як вказував Мінфін, сплачувати податок за ефективною ставкою 2-3 відсотки і виводити прибуток із Росії. Через розрив угоди Росії з Нідерландами про уникнення подвійного оподаткування вигода зникла. «Газпром» перевів активи, записані на компанії, у російську юрисдикцію.
Після зупинки транзиту через Україну з початку 2025 р. з п’яти шляхів доставки газу в Європу, що існували до війни, у «Газпрому» залишиться тільки один – «Турецький потік».
Читайте також: Усе недобре. З якою економікою Росія входить у 2025 рік
Нагадаємо:
Акції «Газпрому» подешевшали до 106 рублів – це мінімум з 2009 року.