ілюстративне фото «Армія Inform»
Деяким кандидатам за програмою «Контракт 18-24» відмовляють через те, що вони не пройшли психологічний відбір або військово-лікарську комісію; найбільш затребувані спеціальності серед рекрутів – розвідника і стрільця.
Джерело: спікери пресконференції «Контракт 18-24. Рекрутинг свідомої молоді» в «Укрінформі«
Деталі: За словами офіцерки відділення дистанційного найму, соцмереж та взаємодії із ЗМІ 1 центру рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ молодшого лейтенанта Алли Пунько, найбільшим попитом у програмі «Контракт 18-24» користуються спеціальності розвідника і стрільця.
Реклама:
«За цим контрактом є передбачений перелік спеціальностей: стрілець, гранотометник, розвідник і суміжні до них. Тому рекрути можуть обирати тільки серед цих. Найбільше користуються попитом посади розвідника і стрільця», – зазначила Пунько.
В процесі базової військової підготовки навчання проходить у складах по 25-30 осіб. Зокрема, рекрути вивчають звʼязок, тактичну медицину, вогневу підготовку та національно-патріотичну підготовку.
Близько 5% кандидатів отримали відмову у підписанні контракту через те, що вони не пройшли психологічний відбір або військово-лікарську комісію.
«Критерії відбору: відповідний вік від 18 до 24 років включно, також придатність, яка засвідчена військово-лікарською комісією, проходження психологічного відбору і відсутність судимостей у кандидатів… Також можуть відмовити безпосередньо в частині, якщо кандидат не відповідає займаній посаді», – розповіла Пунько.
За словами офіцера групи іміджевої продукції 1 центру рекрутингу Сухопутних військ лейтенанта Максима Тєплова, з кандидатами до програми «Контракт 18-24» проводять опитування – чому саме вони вирішили долучатися до війська.
«Багато хто може подумати, що це кошти, але ми приємно здивовані, тому що це не так. А це те, що є чіткі терміни контракту – 1 рік, далі йде бажання захищати країну і на третьому місці – кошти», – каже Тєплов.
Він поінформував, що рекрути після оформлення у відповідному центрі Сухопутних військ спочатку прибувають на БЗВП в навчальному центрі, що триває 45 днів, після цього відправляються на фахову підготовку, що триває від 2 тижнів. Також на кожного рекрута виділяється понад 200 тисяч гривень на матеріально-технічні засоби окремо від спорядження.
«Рекрут отримує 20 тисяч гривень, плюс-мінус, зарплати відповідно і плюс кошти за виконання бойових завдань. Це не враховуючи додаткової виплати у розмірі 1 мільйона гривень», – зазначила Пунько.
Знати більше: Контракт на мільйон. Чи допоможуть гроші посилити армію і що не так із мотиваційним проєктом для молоді
Контракти в Силах оборони для молоді: як добровольцям віком до 25 років пройти ВЛК