Home » Постачальників продуктів для ЗСУ оштрафували на 6 млн грн – Міноборони

Постачальників продуктів для ЗСУ оштрафували на 6 млн грн – Міноборони

by Marko Florentino
0 comments



Фото ілюстративне – Getty Images

У першому кварталі 2025 року закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» оштрафувала постачальників їжі для Збройних сил України на понад 6 мільйонів гривень.

Джерело: пресслужба Міноборони з посиланням на директора Департаменту політики у сфері закупівель Міноборони України Гліба Канєвського

Деталі: Причиною у відомстві називають виявлення фальсифікованої продукції, зокрема молочних виробів, які не відповідали державним стандартам.

Реклама:

Пряма мова: «В I кварталі 2025 року ДОТ законтрактував харчування військовослужбовців на 21.4 млрд грн. Це суттєвий ресурс, і ми не маємо права допустити, щоб жодна гривня була витрачена на неякісну продукцію для ЗСУ.

Контроль якості та прозорість постачання – це не лише питання відповідального використання державних коштів, а й безпеки та довіри з боку наших військових. Саме тому оперативно реагуємо на порушення. Ми послідовно формуємо нову культуру відповідальності серед постачальників».

Деталі: Першими товарами, які підпали під поглиблену перевірку, стали масло та сир кисломолочний – найбільш уразливі до фальсифікації категорії.  Зразки відбиралися безпосередньо у військових частинах, щоб виключити можливість маніпуляцій.

Із 35 лабораторних випробувань 19 зразків виявилися фальсифікованими, зокрема через вміст немолочних жирів у продукції, що є порушенням ДСТУ. Щодо 6 зразків, які відібрані, ДОТ ще очікує на результати досліджень.

На підставі негативних результатів ДОТ спершу штрафує постачальника, а потім блокує подальше постачання партії, повідомляє інших контрагентів про порушення та забороняє до відвантаження продукцію цієї торгової марки.

У межах посилення контролю якості ДОТ готується перевірити інші категорії харчових продуктів, які потенційно можуть бути об’єктами фальсифікації, а також здійснити повторні перевірки тієї продукції, яка первинно мала негативні протоколи випробувань. Задля об’єктивності та прозорості, постачальники дізнаються про конкретні позиції вже після завершення перших лабораторних досліджень.

Що передувало: 

  • Нагадаємо, в жовтні 2024 року журналісти NGL.media з’ясували, що лабораторія однієї з військових частин та Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ухвалила поставку майже 11 тисяч неїстівних консервів у ЗСУ.
  • За словами журналістів, йшлося про фактичну підміну вмісту в бляшанках, де замість м’яса виявили сухожилля, шкіру та жирову тканину.
  • Після цього Міноборони заявило, що за цим фактом провели попередню перевірку, яка виявила «ознаки можливої підробки» документів постачальника консервних виробів. У відомстві звернулися до Служби безпеки України з проханням перевірити їх.
  • Крім того, в січні 2024 року Міноборони повідомило про результати позапланової перевірки складів військових частин, які провели у відповідь на скарги захисників.
  • Тоді у відомстві заявили, що моніторинг показав порушення якості, кількості та термінів поставок продуктів для Збройних сил, якими займалася компанія-переможець конкурсу.
  • Порушення зафіксували і пообіцяли виставити штрафні санкції щодо прострочених термінів доставки, а за зіпсовані та неякісні продукти компанія має відшкодувати кошти.



Source link

You may also like

Leave a Comment

NEWS CONEXION puts at your disposal the widest variety of global information with the main media and international information networks that publish all universal events: news, scientific, financial, technological, sports, academic, cultural, artistic, radio TV. In addition, civic citizen journalism, connections for social inclusion, international tourism, agriculture; and beyond what your imagination wants to know

RESIENT

FEATURED

                                                                                                                                                                        2024 Copyright All Right Reserved.  @markoflorentino