Румунська проросійська партія AUR заперечує звинувачення в тому, що незабаром може почати дезінформаційну кампанію з антиукраїнськими повідомленнями.
Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє Euractiv.
За словами джерел у румунській розвідці, мета кампанії з дезінформації – показати утиск прав румунів в Україні. Для підготовки кампанії представники AUR наразі проводять інтерв’ю зі священниками сіл Чернівецької, Закарпатської та Одеської областей, де проживає багато етнічних румунів, додали джерела.
«Ця операція є частиною внутрішньорумунського політичного ландшафту, але вона може негативно вплинути на імідж України», – сказав представник спецслужби у розмові з Kyiv Post.
«Це потенційно може призвести до ескалації ситуації, що призведе до блокування транзиту та розпалювання протестних настроїв», – додало джерело.
Офіційні дані МЗС Румунії свідчать, що в Україні проживає понад 210 000 румунів і понад 120 000 румуномовних людей, які ідентифікують себе як молдовани. Передбачувана стратегія AUR передбачає контакти з місцевим духовенством і сім’ями етнічних румунських солдатів, які служать в ЗСУ.
Аналогічну інформаційну кампанію проводять представники партії «Болгарське відродження» в Одеській області, орієнтуючись на села, населені переважно етнічними болгарами, повідомляють джерела в міністерстві.
За словами джерела в українській розвідці, ці одночасні кампанії свідчать про можливу координацію Кремля з метою ускладнення геополітичної ситуації в Україні.
Але AUR не сприйняв ці звинувачення легковажно, а голова Національної ради Клаудіу Тарзіу звинуватив український уряд у втручанні у внутрішні справи Румунії та намаганні залякати румунські громади в Україні та Румунську православну церкву.
Тарзіу заперечив причетність AUR до будь-яких операцій на території України та розкритикував Kyiv Post за нібито наклеп на партію.
Далі він звинуватив Головне управління розвідки в тому, що воно є наступником радянської військової розвідувальної служби, ГРУ, і звинуватив його у ворожих діях проти Румунії та її громадян з 1991 року.
Ультраправа партія виступає проти румунської допомоги Україні та транзиту української сільськогосподарської продукції через Румунію, а її лідеру Джордже Сіміону заборонили в’їзд як в Україну, так і в Молдову.
Раніше Клаудіу Тарзіу заявив про територіальні претензії на українські землі Північної Буковини, Закарпаття, Бессарабії, а також всю Молдову.
Підписуйся на «Європейську правду»!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.