Home » У вересні перші студенти почнуть вчитися на протезистів: які вимоги до вступників

У вересні перші студенти почнуть вчитися на протезистів: які вимоги до вступників

by Marko Florentino
0 comments


У вересні перші студенти почнуть вчитися на протезистів: що потрібно для здобуття професії

Фото ілюстративне: sinenkiy/DEPOSITPHOTOS

Посилання скопійовано



У вересні 2024 року перші українські студенти почнуть вчитися на протезистів відповідно до затверджених стандартів.

Університети у Львові, Харкові та Києві запускають відповідні програми магістратури.

Благодійний фонд «Пацієнти України» пояснив, що потрібно для здобуття цієї професії.

Вимоги до майбутніх протезистів

Майбутні протезисти мають здобути ступінь магістра з протезування та ортезування, скласти додаткові незалежні іспити для отримання права на практику.

В Україні також мають розробити національний незалежний іспит — КРОК 2, який підсумує реформування освіти протезистів.

Після отримання магістерського звання фахівці повинні будуть скласти цей іспит, щоб отримати право працювати в Україні.

«До повномасштабної війни українська протезна галузь розвивалась поступово впродовж багатьох років, але швидка трансформація почалась лише після початку повномасштабної війни.

Аби задовольнити нетиповий для галузі попит, у 2022 році школи протезування створювалися «на ходу», де протезистів готували буквально за 2 тижні. Це було вимушене та тимчасове рішення, завдяки якому система витримала шалене навантаження», – пояснюють у фонді «Пацієнти України.

Тепер для протезистів запроваджується уніфікований та міжнародно визнаний підхід доступу до професії.

«Новий стандарт визначає, що роль протезиста-ортезиста має базуватися на доказовій практиці для надання клінічної оцінки, призначення, технічного дизайну й виготовлення протезів і ортезів.

Також фахівець повинен визначати цілі і складати реабілітаційний план, щоб відновити пацієнту якомога більше втрачених можливостей для повноцінної адаптації у суспільстві», – каже гендиректорка Protez Hub Антоніна Кумка, яка брала участь у розробці нового стандарту.

Зміни впроваджуються і для протезистів, які вже працюють на українському ринку. Після затвердження професійного стандарту в Україні почали розробляти професійні іспити.

Протезисти з необхідним досвідом зможуть заповнити форму та підтвердити свою кваліфікацію відповідно до нового стандарту.

Механізм підтвердження кваліфікації розробляють в рамках ініціативи «Реабілітація травм війни» у співпраці з Харківським національним медичним університетом та за підтримки БФ «Пацієнти України».

Нагадаємо, торік в Україні затвердили Національний професійний стандарт для українських протезистів-ортезистів, відповідно до міжнародних вимог, а у 2024 році МОН запровадило відповідну спеціалізацію.





Source link

You may also like

Leave a Comment

NEWS CONEXION puts at your disposal the widest variety of global information with the main media and international information networks that publish all universal events: news, scientific, financial, technological, sports, academic, cultural, artistic, radio TV. In addition, civic citizen journalism, connections for social inclusion, international tourism, agriculture; and beyond what your imagination wants to know

RESIENT

FEATURED

                                                                                                                                                                        2024 Copyright All Right Reserved.  @markoflorentino