Американський президент Дональд Трамп ризикує здійснити «історичну помилку», якщо його переговори про припинення війни в Україні призведуть до того, що США визнають претензії Росії на Крим та інші окуповані території, вважає Павел Коваль – глава польської Ради зі співпраці з Україною.
Джерело: Financial Times, «Європейська правда«
Деталі: За його словами, для Польщі та решти Центральної Європи буде перетнута «червона лінія», якщо розширені кордони Росії будуть визнані юридично.
Реклама:
Коваль зазначив, що існує чітка різниця між «тимчасовими рішеннями» щодо припинення бойових дій в Україні та виконанням «російських очікувань щодо визнання Криму, Донбасу чи інших частин України, що було б історичною помилкою».
Коваль попередив, що якщо це створить прецедент, який дозволить кремлівському правителю Владіміру Путіну розширювати «імперську Росію», то «це буде жахливо».
«Росія після розпаду Радянського Союзу визнала Україну з її кордонами, включаючи Крим і Донбас, і це є основою норм міжнародного права. Міжнародно-правові гарантії кордонів у Центральній Європі також є одними з головних гарантій збереження миру в цьому регіоні, як свідчить наш історичний досвід», – заявив він.
Водночас Коваль висловив упевненість, що Трамп, зрештою, не дозволить Росії контролювати українську територію де-юре, а натомість визнає постійну загрозу з боку Путіна.
Він також переконаний, що Трамп також не ризикне позбавити американські компанії можливості інвестувати в реконструкцію України після припинення війни, не надавши сильних гарантій безпеки, яких прагнуть Київ та його європейські союзники.
«Для політиків дуже легко відокремити політичні гарантії від бізнес-гарантій і від військових гарантій, але якщо реальні гроші будуть інвестувати в Україну, вони вимагатимуть серйозних американських гарантій», – сказав Коваль.
Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про те, що Трамп нібито розглядає можливість визнання окупованого Криму російською територією в межах потенційної угоди про припинення війни.
Коментуючи ці дані, президент України Володимир Зеленський зазначив, що Трамп не підіймав у розмовах з ним питання окупованого Росією Криму.
Водночас перед тим Зеленський визнавав, що територіальні питання будуть на столі майбутніх мирних переговорів про закінчення війни.