
Полярники показали морського леопарда, який відпочиває на крижині
Фото: Зоя Швидка/НАНЦ
Українські науковці з антарктичної станції «Академік Вернадський» зробили знімок, як тюлень-крилеїд на крижині пливе в океані на тлі неба фантастичного кольору.
Цікавий кадр впіймала біологиня 30-ї експедиції Зоя Швидка, розповідають у Національному антарктичному науковому центрі.
На фото тюлень лежить на шматку льоду посеред океану. Особливої атмосфери картині додає небо, яке захід сонця «зафарбував» у рожево-фіолетовий (аж до чорничного) колір.

Леопард, тюлень і неймовірне небо
Фото: Зоя Швидка/НАНЦ
«Саме взимку біля «Вернадського» найчастіше можна спостерігати дуже красиве різнокольорове небо. Це пов’язано з тим, що сонце не підіймається високо над горизонтом.
З низького положення світлу треба пройти довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом, тож кольори розсіюються інакше. «Короткі» сині хвилі поступаються місцем «довгим» червоним, і з рухом сонця змінюється палітра», – пояснюють полярники.
Крім того, на колір неба над островом Галіндез впливають особливі антарктичні хмари, а також підстильна поверхня: сніг, морський лід або чиста вода, від якої теж відбиваються промені.
Раніше полярники продемонстрували різний «настрій» звучання Південного океану.